Üdvözöljük az ELTE BTK Néprajzi Intézetének szakmai blogján!
Kik vagyunk mi?
Alapszakos, mesterszakos, doktorhallgatók és oktatók álltak össze,
hogy hétről hétre megosszák a nagyvilággal, milyen a Néprajzi Intézet élete.
Kövessen minket a Facebookon!
Nincs facebookja? Iratkozzon fel havi hírlevelünkre, hogy ne maradjon le a blog tartalmairól!
-
Temetkezési szokásoktól a néptánckutatásig – Beszámoló a 36. OTDK Humán Tudományi Szekció néprajz tagozatáról
-
A magyar nemzet etnológiája – megjelent Bali János legújabb kötete
-
„Iszonyú komplex tudás az, amit elsajátíthattunk az egyetemi évek alatt” – Babos-Fehér Nóra civil szakmában elhelyezkedő alumnánkkal beszélgettünk
Newseum

Newseum rovatunkban jelenlegi és volt hallgatóink mesélik el, milyen volt a múzeumi gyakorlatuk. Nézzenek be velünk a legkülönfélébb hazai és határon túli múzeumok kulisszái mögé – az is lehet, hogy a rovatot olvasva fognak rátalálni arra a múzeumra, ahol legszívesebben töltenék a kéthetes gyakorlatot!
Nőrovat

Sorozatunkban 10 pályaképen keresztül mutatjuk be, hogy kik voltak és mivel foglalkoztak a múlt század etnográfus és folklorista kutatónői. Az első generációhoz tartozó gyűjtőket követően az első diplomás néprajzkutatónőkről esik szó, majd a század második felének prominens, nemzetközileg is elismert etnográfusaival zárjuk a szériát.
Menni külföld

Mentünk, láttunk, visszajöttünk: Menni külföld rovatunkban külföldi ösztöndíjat elnyert hallgatók számolnak be arról, mit tanultak a cserefélévük, idegen országban töltött kutatási idejük alatt. A rovatot Ilyefalvi Emese sorozata indítja, aki disszertációjának írása közben két kontinens kilenc országában könyvtározott.
Offline

A néprajzosok nem csak íróasztal mellett kutatnak. Offline rovatunk azért született, hogy megmutassuk, milyen is a néprajzos terepmunka, az intézeti kirándulás vagy éppen a Luca-nap és a Kutatók Éjszakája. A koronavírus óta nem igazán volt alkalmunk offline találkozni, egyelőre a visszatekintésé a főszerep.
Szakmázó

Minden, ami konferencia, kerekasztal-beszélgetés, szakmai verseny, könyvbemutató vagy olvasmányélmény – Szakmázó rovatunkban, ahogyan a neve is mutatja, a szűkebb értelemben vett szakmai cikkeinket publikáljuk. A téma ezerfélesége miatt a rovatnak négy szerkesztője is van!
Multimédia

Szeretünk olvasni, de azért minden médiumnak megvan a maga előnye! Kép, videó, podcast: Multimédia rovatunkba kerül minden olyan audiovizuális tartalom, ami minket, néprajzosokat érdekelhet és amit mi magunk készítettünk.
Nézze meg videós tartalmainkat is!
Logó

Kontakt
Az Intézet hivatalos honlapja:
neprajz.elte.hu
ELTE Bölcsészettudományi Kar
1088
Budapest
Múzeum krt. 4., 6–8.
Központi telefonszám: +36 1 411 6500
alumna alumni Bali János beszámoló betűváltó Bárth Dániel civil alumni ELTE BTK elte btk néprajz eltenéprajz Erdély folklór hogyan eleink Ilyefalvi Emese interjú Kide Kolozsvár konferencia kutatótábor Leichter Lilla Láncreakció Menni külföld multimédia mária rádió múzeum múzeumi gyakorlat newseum néprajz&média Néprajzi Múzeum néprajz képzés néptánc nőkanéprajzban Nőrovat offline OTDK pályakövetés Svégel Fanni szakmázó SZTE BTK terepgyakorlat terepkutatás tudománykommunikáció tudománytörténet élő örökségünk írógép
Nagyon-nagyon kívánatos felvezető! Sok sikert és jó munkát kívánok a bloghoz, örömmel fogom olvasni!
KedvelésKedvelik 1 személy